Mesto Nitra

Nitra je mestečko ležiace asi 90 kilometrov severovýchodne od Bratislavy, nášho hlavného mesta. Spadá pod oblasť Nitrianskeho kraja. Cez toto slávne mesto s veľmi peknou históriou, preteká rieka Nitra a zo severnej strany sa nad ňou týči Zobor. Svojou rozlohou a počtom obyvateľstva sa radí na piate miesto v rebríčku najväčších miest Slovenska. Prvé historické zmienky o meste pochádzajú z roku 828.

 

História

Nitra je mestom ktoré má globálny historický význam. Počiatky jej osídlenia siahajú až do praveku. O tomto fakte svedčia aj početné archeologické nálezy na území terajšieho mesta. Pred viac ako 30 000 rokmi bolo toto miesto vyhľadávané a osídľované tisíckami obyvateľov. Našli sa aj dôkazy o osadách, ktoré si vytvorili roľníci. Takéto osady vznikali už pre 600 rokmi.

 

Súčasnosť

Dnes patrí toto mesto medzi najkrajšie miesta Slovenska. Má ideálnu  a strategickú polohu. Nachádzajú sa tu turistické atrakcie, obchody, finančné domy, nákupné strediská a reštaurácie. Nie je problém nájsť miesto pre relax, prácu, zábavu a oddych.